„Wszyscy święci. Rzeźby w drewnie Jerzego Soremskiego”

wystawa w Galerii Historii Miasta

od 1 kwietnia 2019 do 30 sierpnia 2019

„Wszyscy święci. Rzeźby w drewnie Jerzego Soremskiego”

„Wszyscy święci. Rzeźby w drewnie Jerzego Soremskiego” – to tytuł ekspozycji, którą od 1 kwietnia można oglądać w Miejskim Ośrodku Kultury – Galerii Historii Miasta.

Jerzy Soremski pochodzi z Tarnowskich Gór. W 1977 roku przeniósł się do Jastrzębia-Zdroju, gdzie znalazł zatrudnienie w kopalni „Jastrzębie”. Pracował tam aż do przejścia na emeryturę. Zaczął rzeźbić pod koniec lat 70. Pierwsze prace powstawały w graficie i były to głównie figury św. Barbary, górników oraz inne drobne przedmioty wykonane na zlecenie dyrekcji kopalni. Specjalnością artysty są dzieła o tematyce sakralnej, rzeźby figuralne oraz przedmioty użytkowe np. zestawy ogrodowe czy zabawki.
W 1999 roku artysta został przyjęty do Stowarzyszenia Twórców Ludowych.

Na wystawie można zobaczyć kilkadziesiąt prac przedstawiających postaci świętych, anioły i ptaszki.

Wystawa będzie czynna do 30 sierpnia 2019 r.

Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!