Galerie są zamknięte do odwołania.

„Świat dźwięku i obrazu”

wystawa sprzętu audiowizualnego z okresu PRL-u

od 31 stycznia 2020 do 30 sierpnia 2020

„Świat dźwięku i obrazu”

Od 31 stycznia 2020 r. do 30 sierpnia 2020 r. na wystawie czasowej, zaaranżowanej w stylu PRL, będzie można zobaczyć stare telewizory, radia, magnetofony czy projektory.

Na wystawie zaprezentowano ponad sto urządzeń RTV z okresu PRL. Są wśród nich: radioodbiorniki lampowe i tranzystorowe, kołchoźniki, gramofony, magnetofony szpulowe i kasetowe, radia samochodowe, walkmany, amplitunery, głośniki, telewizory, rzutniki do slajdów i kamery filmowe.

Zdecydowaną większość stanowią urządzenia z polskich zakładów, takich jak: Diora, Fonica, Unitra, Unimor, WZT, Kasprzak czy Prexer, a także produkty radzieckie, enerdowskie i czechosłowackie. Na wystawie można nie tylko zobaczyć legendarne Pioniery, Bambina i ZK, ale także posłuchać nagrań, ponieważ część sprzętu jest nadal sprawna.

Wernisaż wystawy odbędzie się 31 stycznia 2020 r. o godz. 17:00.

Wystawę można zwiedzać do końca 30 sierpnia 2020 r.

Wstęp wolny!