Studium Rysunku i Grafiki

wystawa prac uczestników

od 28 czerwca 2019 do 30 sierpnia 2019
Studium Rysunku i Grafiki

Zajęcia prowadzi dr Piotr Bąk wykładowca Katowickiej Akademii Sztuk Pięknych.

W zakres programu realizowanego na zajęciach wchodzą różne działania plastyczne ukierunkowane na indywidualne cechy poszczególnych osób. Podstawą jest studium postaci, martwej natury i pejzażu. Poznawanie zasad kompozycji, posługiwanie się różnymi śladami (ćwiczenia – linia, plama, faktura, technika mieszana). Dochodzą do tego wykłady, plenery, zwiedzanie wystaw, konkursy. Zajęcia w Studium pozwalają uczestnikom rozwinąć warsztat artystyczny ale spędzić interesująco czas wolny. Słuchaczami Studium Rysunku i Grafiki może być młodzież powyżej 13 – go roku życia oraz dorośli. Rok rocznie zakończenie dwóch semestrów zajęć kończy się wystawą prac uczestników zajęć oraz rozdaniem dyplomów.

W Tym roku wernisaż wystawy absolwentów Studium Rysunku i Grafiki odbędzie się 28 czerwca 2019 r. o godzinie 17:00
w Galerii Epicentrum Miejskiego Ośrodka Kultury.

Wystawę można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00 wystawa czynna do 30 sierpnia 2019 r.

Na wernisaż i wystawę wstęp wolny.
Zapraszamy.