Wystawy / Zakończone

placówka:

„Po horyzont pasji”

wystawa ceramiki i rzeźby Bogumiły Caniboł

zakończone

od 5 grudnia 2019 do 7 stycznia 2020
„Po horyzont pasji”

Od 20 lat moją pasją jest rzeźbienie w drewnie oraz ceramika. 

W 1999 roku powstała moja pierwsza praca drewniana, którą wykonałam nożykiem. W tej chwili pracuję praktycznie wyłącznie piłami łańcuchowymi. Od wielu lat jestem zapraszana na sympozja i plenery rzeźbiarskie w całej Europie. Brałam udział w licznych wystawach. Jestem laureatką wielu konkursów rzeźbiarskich i ceramicznych. 

W 2005 roku zajęłam trzecie miejsce w międzynarodowym konkursie Legendy Regionu wodzisławskiego i karwińskiego. 
2010 przyniósł mi  nagrodę w XI Ogólnopolskim konkursie ceramicznym Ceramiony.  Rok 2016 zaowocował zdobyciem trzeciego miejsca w Drugich Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w rzeźbieniu piłami w drewnie oraz pierwsze miejsce drużynowo w zawodach Speed Carving w Estonii.
W 2015 roku otrzymałam nagrodę Powiatu Wodzisławskiego za działalność w dziedzinie kultur. Do moich sukcesów muszę zaliczyć również to, że  mój projekt wygrał konkurs w Niemczech na rzeźbę plenerową i został przeze mnie zrealizowany w 2016 roku.
2019 rok to zdobycie trzeciego miejsca w Speed Carvingu (rzeźbienie piłami na czas)  na zawodach Drwali w Niedźwiedziu oraz pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie w Tornau (Niemcy) za pracę pt. Elf
Moje prace znajdują się w zbiorach w Polsce, Niemczech, Słowacji, Czechach, na Litwie, Estonii, Ukrainie, Białorusi oraz w Stanach Zjednoczonych.

Bogumiła Caniboł

 

Wystawę można zwiedzać od 5 grudnia 2019 r. do 7 stycznia 2020 r. od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-19:00

Wstęp wolny! 

 

Miejsce wystawy:
Galeria Epicentrum

Piłsudskiego 27 
44-335, Jastrzębie-Zdrój