„Najsmutniejsze pejzaże ever... oraz trzy wesołe”

wystawa Magdaleny Gogół, Magdaleny Daniec i Roberta Bubla

od 17 maja 2019 do 21 czerwca 2019
„Najsmutniejsze pejzaże ever... oraz trzy wesołe”

Magdalena Gogół - absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach oraz cieszyńskiego Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego. W 2009 roku zrealizowała przewód doktorski na Wydziale Artystycznym Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach w dziedzinie sztuki piękne – malarstwo. Od 2004 roku jest związana zawodowo z Instytutem Sztuki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. W działalności artystycznej zajmuje się przede wszystkim malarstwem sztalugowym w dużym formacie oraz miniaturze, a także projektuje i prowadzi plenery, warsztaty twórcze i akcje plastyczne.

Magdalena Daniec - ukończyła  z wyróżnieniem wyższe studia w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie w 2001 r. Zajmuje się głównie olejnym malarstwem sztalugowym, ale nie tylko; szczególnie ulubioną i często stosowaną techniką jest collage zarówno na płótnie, jak i na papierze. Laureatka konkursu w ramach II Konfrontacji Artystycznych "Sacrum w Sztuce" w Wadowicach (2002).

Robert Bubel - studiował malarstwo w ASP w Krakowie. Uprawia malarstwo, rysunek i techniki pokrewne. W swoich obrazach posługuje się tradycyjnymi środkami malarskiej ekspresji ugruntowanymi w XX w. Podkreślając wartość gestu i ekspresyjnej plamy studiuje relacje między przedstawieniami popularnie nazywanymi figuratywnymi i abstrakcyjnymi. Upiera się przy twierdzeniu, że każdy obraz jest abstrakcyjny.

Wystawę można zwiedzać do 21.06.2019 r. od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-19:00 w Galerii Epicentrum.