„Kaja i Kaja”

plakaty Ryszarda Kai i Kai Renkas

od 21 maja 2018 do 22 czerwca 2018
„Kaja i Kaja”

Serdecznie zapraszamy na wystawę „Kaja i Kaja” w dniach 21.05.2018 r. - 22.06.2018 r. w Galerii Epicentrum

Ryszard Kaja, malarz, scenograf, grafik, studiował w Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu (dzisiejsza ASP). W 1984 uzyskał dyplom z malarstwa w pracowni malarstwa doc. Norberta Skupniewicza. Pracował jako główny scenograf w Teatrze Wielkim w Łodzi (1999-2000), w 1994 jako scenograf w Operze i Operetce w Szczecinie, a w latach 1995-2000 jako główny scenograf w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Twórca cyklu plakatów Polska. Słynny scenograf i projektant wnętrz m.in. Pasażu w Starym Browarze w Poznaniu. W 1998 został uhonorowany Medalem Młodej Sztuki.

Kaja Renkas, artystka zajmująca się plakatem, projektowaniem graficznym, grafiką warsztatową oraz malarstwem. Na co dzień pracuje na Uniwersytecie Śląskim w Instytucie Sztuki, gdzie prowadzi zajęcia z projektowania. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych wystawach grafiki oraz plakatu w Warszawie, La Paz, Teheranie, Lahti, Toyamie, Moskwie i innych. Miała kilkanaście wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą. Jest też laureatką nagród i wyróżnień z zakresu plakatu. Prowadziła warsztaty artystyczne na Uniwersytetach: Northern Illinois University (Stany Zjednoczone), Bilkent University (Turcja), Glyndwr University (Wielka Brytania). Artystka znana z charakterystycznych plakatów wykonanych przede wszystkim w technice kolażu, a jej grafiki ukazały się m.in. na ubraniach znanej marki odzieżowej Medicine.

Wstęp bezpłatny.
Serdecznie zapraszamy!