Miejski Ośrodek Kultury Galeria Epicentrum zaprasza na wystawę fotografii
ZDZISŁAW BEKSIŃSKI „Od fotografii do fotomontażu komputerowego"
W dniach od 13.10.2022 r. do 20.11.2022 r.
Wernisaż wystawy odbędzie się 13.10.2022 r. o godzinie 17:00
Zdzisław Beksiński – fotografik, malarz i grafik komputerowy. Urodził się w Sanoku 24 lutego 1929 r. zmarł tragicznie 21 lutego 2005 r. w Warszawie. W latach 1947 – 1952 studiował architekturę na Politechnice Krakowskiej. Po ukończeniu studiów odbył kilkuletni nakaz pracy, mieszkając w Rzeszowie i Krakowie. W 1955 r. powrócił do Sanoka, pracując jako projektant w Fabryce Autobusów. Na początku lat 50-tych XX w. rozpoczyna działalność artystyczną, na początku jako fotografik, wystawiając swoje prace na kilku wystawach, m.in. w: Gliwicach, Warszawie i Poznaniu. Nieco później daje się poznać jako rzeźbiarz, grafik i malarz, zyskując uznanie i sławę, wykraczające daleko poza Polskę. Od 1994 r. jako jeden z pierwszych artystów w naszym kraju, tworzy fotomontaże komputerowe.
Prezentowane na wystawie fotografie pochodzą ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku. Łącznie na wystawie można zobaczyć 62 fotografie, 50 to prace czarno-białe z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX w. Pozostałe to komputerowe fotomontaże, z dziesięciu ostatnich lat twórczości Artysty.
Ekspozycja wystawy w Miejskim Ośrodku Kultury w Jastrzębiu Zdroju została zorganizowana we współpracy z Agencją Zegart.
Wystawa można zwiedzać do 20.11.2022 r. od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 19:00
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Jednym z reklamodawców wspierających wystawę fotografii Zdzisława Beksińskiego „Od fotografii do fotomontażu komputerowego” jest spółka PGNiG TERMIKA Energetyka Przemysłowa.
Przejdź do wystawy

