Placówki

Miejski Ośrodek Kultury

e-mail: sekretariat na mok kropka jastrzebie kropka pl
tel. 32 47-17-924, 32 4731-012

NIP: 633-10-45-666

Getin Bank S.A oddział Jastrzębie-Zdrój
68 1560 1094 0000 9050 0003 7697

Miejski Ośrodek Kultury działa w Jastrzębiu-Zdroju od 1987 roku. Powołany został do życia Uchwałą Nr 24l/169/87 Miejskiej Rady Narodowej w Jastrzębiu-Zdroju z dnia 28 kwietnia 1987 r.

Przez lata miasto rozwijało się i w odpowiedzi na rosnące potrzeby, rósł i rozwijał się Miejski Ośrodek Kultury. Zaczynaliśmy skromnie, w niewielkich wynajmowanych pomieszczeniach na ul. Opolskiej. Obecnie posiadamy lub wynajmujemy kilka placówek w różnych punktach miasta.
Tak samo jak rozwijała się nasz baza, tak samo rosła i poszerzała się nasza oferta. Poza zajęciami w działających u nas sekcjach i zespołach artystycznych organizujemy także różnorodne imprezy kulturalne: festiwale, koncerty, spektakle teatralne, konkursy, projekcje filmowe, wystawy. Ze względu na dużą różnorodność naszych propozycji cieszą się one dużym zainteresowaniem publiczności i bardzo wzbogacają możliwości spędzania czasu w naszym mieście, zarówno dla osób szukających rozrywki, jak bardziej wysublimowanych form kontaktu z szeroko pojętą sztuką.

W siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury odbywają się zajęcia:

• Studium Rysunku i Grafiki, Sekcję prowadzi wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach
  • Zdrowy kręgosłup
  • Fizjoaktiviti Aerobik
  • TAI-CHI dla dorosłych
  • Salsation

Użyczamy również sali do spotkania jastrzębskiego klubu „Amazonek”.

Zajęcia prowadzone są także w pozostałych placówkach Miejskiego Ośrodka Kultury: Domu Zdrojowym, Galerii Historii Miasta, klubie „Kaktus”, klubie „Metronom” oraz siedmiu świetlicach.

W 2017 roku minęło 30 lat odkąd Miejski Ośrodek Kultury działa w Jastrzębiu-Zdroju. Rośliśmy i rozwijaliśmy się z Wami, tak samo jak rosło i rozwijało się miasto. Zaczynaliśmy wynajmując dwa pomieszczenia w pawilonach na ul. Opolskiej. Teraz Miejski Ośrodek Kultury to kilka placówek, które są znaczącymi punktami w mieście: kino „Centrum”, Dom Zdrojowy, Galeria Historii Miasta, galeria Epicentrum, 2 kluby oraz 7 świetlic.

Tak samo, jak rozwijała się nasz baza, tak samo rozwijamy naszą ofertę. Staramy się, żebyście mogli znaleźć coś dla siebie – organizujemy koncerty, wystawy, imprezy plenerowe i prowadzimy zajęcia stałe. W naszych imprezach rocznie uczestniczy kilkanaście tysięcy mieszkańców. Jesteśmy z tego dumni i mamy nadzieję, że będziecie nam towarzyszyć przez następne lata naszej działalności.

Jak dojechać?
Miejski Ośrodek Kultury