Placówki

Klub Metronom

Opolska paw. 722
44-335, Jastrzębie-Zdrój
woj. śląskie

e-mail: klub.metronom na mok kropka jastrzebie kropka pl
tel. 32 47 11 765

Godziny otwarcia:
poniedziałek, wtorek: 14:00 - 20:00
środa: 12:00 - 20:00
czwartek: 14:00 - 20:00
piątek: 12:00 - 20:00
sobota, niedziela: nieczynne

 

Z początkiem lat 90-tych XX w., klub „Metronom” zyskał popularność w amatorskim środowisku muzycznym. Stał się miejscem skupiającym barwne zespoły subkulturowe z Jastrzębia-Zdroju i okolic. Dziesiątki różnych kapel i solistów, przewinęło się przez nasze progi, tworząc własne utwory i niepowtarzalny klimat tego miejsca. Sala prób w klubie jest jedną z najstarszych w regionie. Niektórzy zaczynali tu swoją przygodę z muzyką. Podstawową formą promocji młodych twórców, były Prezentacje Muzyczne Zespołów z Klubu „Metronom”, organizowane w różny­ch obiektach miasta.

Próby muzyczne dla młodzieży od 17 lat i dorosłych, wpisały się w stałą działalność placówki. Do dzisiaj udostępniamy kapelom wyremontowaną, zupełnie inną niż kiedyś, salę muzyczną, wyposażoną w perkusję, wzmacniacze basowe i gitarowe oraz sprzęt nagłaśniający i niezbędne akcesoria. Dobra akustyka pomieszczenia, powierzchnia 50m2, niska odpłatność i dogodna lokalizacja klubu to atuty, które przekonują, żeby nas odwiedzić.

Od 2015 roku, na sali muzycznej prowadzone są także Warsztaty wokalne dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 17 lat. Uczestnicy podczas zajęć odkrywają możliwości swojego głosu, uczą się podstaw śpiewu i oddechu, pracują nad techniką wokalną, rozwijają umiejętność słuchania i rozumienia dźwięków, a także dobrze się bawią! Odpłatne warsztaty odbywają się raz w tygodniu, dla każdej grupy przeznaczona jest godzina zajęć. Podsumowaniem każdego semestru jest koncert uczestników - dla niektórych pierwszy występ przed szerszą publicznością.

Placówka na ul. Opolskiej jest również miejscem przyjaznym dla osób powyżej 55 lat. Stwarza im okazję do wychodzenia z domu i wypełnienia czasu wolnego. Od 1998 r. organizowaliśmy w niej cotygodnio­we spotkania Klubu „Samotni, lecz nie sami”, a następnie – od 2015 r. - Klubu 55+.

Spotkania odbywają się w czwartki, w godz. od 17.00 do 20.00, z wyjątkiem ferii zimowych i wakacji. W ramach trzygodzinnych wieczorków, realizowane są różnorodne pomysły, aktywizujące i integrujące uczestników: prowadzimy zajęcia plastyczne, warsztaty rękodzielnicze, konkursy wiedzy, gry towarzyskie, zabawy sportowo-rekreacyjne, prelekcje, zajęcia edukacyjne, karaoke oraz imprezy tematyczne. Z bezpłatnych zajęć korzystają najczęściej emeryci i renciści.

Z myślą o dzieciach i młodzieży w wieku od 7 do 16 lat, organizujemy także bezpłatne, otwarte zajęcia świetlicowe, w okresie ferii zimowych i wakacji. Klub „Metronom” jest miejscem swobodnej zabawy uczestników, dzięki wyposażeniu w liczne gry planszowe i konsolowe, piłkarzyki stołowe oraz materiały plastyczne. Zajęcia prowadzone w placówce są wypełnieniem czasu wolnego od szkoły oraz elementem edukowania i wychowywania młodych osób.

 

Barbara Dykalska

Zdjęcia:
Jak dojechać?
Klub Metronom

Opolska paw. 722
44-335, Jastrzębie-Zdrój