Placówki

Klub Metronom

Opolska paw. 722
44-335, Jastrzębie-Zdrój
woj. śląskie

e-mail: klub.metronom na mok kropka jastrzebie kropka pl
tel. 32 47 11 765

Godziny otwarcia:
poniedziałek, wtorek:14:00 - 20:00
środa:12:00 - 20:00
czwartek:14:00 - 20:00
piątek:12:00 - 20:00
sobota, niedziela:nieczynne

 

Klub „Metronom” prowadzi stałą działalność muzyczną, świetlicową oraz aktywizującą osoby w wieku powyżej 55 lat. Placówka oferuje zajęcia odpłatne – warsztaty wokalne i próby zespołów muzycznych oraz bezpłatne - otwarte zajęcia świetlicowe w okresie ferii zimowych i wakacji. Nieodpłatne jest także uczestnictwo w spotkaniach Klubu 55+.

1. Próby zespołów muzycznych

Od ponad 25 lat klub „Metronom” jest miejscem skupiającym amatorskie zespoły muzyczne. Odwiedzają nas osoby, dla których granie jest pasją i świetną zabawą. W czasie prób muzycznych kapelom udostępniany jest odpowiedni sprzęt i niezbędne akcesoria. Naszym atutem jest wyremontowana, dobra akustycznie sala i niska odpłatność.

2. Warsztaty wokalne

W klubie „Metronom” mamy także warsztaty wokalne, prowadzone przez Patrycję Sobierańską. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i adresowane są do młodych osób, w wieku od 7 do 17 lat.

3. Klub 55+

W placówce organizowane są spotkania aktywizujące i integrujące osoby w wieku powyżej 55 lat . Odbywają się w każdy czwartek, w godz. od 17.00 do 20.00. W ramach trzygodzinnych wieczorków prowadzone są różne zajęcia: konkursy wiedzy, łamigłówki, quizy, gry towarzyskie i konkurencje sportowo-rekreacyjne. Organizujemy także zabawy andrzejkowe i karnawałowe, prelekcje, warsztaty rękodzieła i wieczorki tematyczne.

Spotkania prowadzone są przez kierownika placówki – Barbarę Dykalską. Udział w nich jest bezpłatny.

4. Działalność świetlicowa

Klub „Metronom” jest również miejscem spotkań i swobodnej zabawy dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 16 lat. Placówka wyposażona jest w gry konsolowe, planszowe, karciane, piłkarzyki stołowe i stół do tenisa. Jesteśmy organizatorem bezpłatnych, otwartych zajęć, głównie w czasie ferii zimowych i wakacji. Zajęcia te są wypełnieniem wolnego czasu oraz elementem edukowania i wychowywania młodych osób.

Zdjęcia:
Jak dojechać?
Klub Metronom

Opolska paw. 722
44-335, Jastrzębie-Zdrój