Placówki

Klub Kaktus

Katowicka 24
44-335, Jastrzębie-Zdrój
woj. śląskie

e-mail: klub.kaktus na mok kropka jastrzebie kropka pl
tel. 32 47 12 353

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek:11:00 - 19:00
sobota, niedziela:nieczynne

 

Klub „Kaktus” to placówka Miejskiego Ośrodka Kultury, której podstawową działalnością jest niewątpliwie nauka tańca oraz upowszechnianie różnorodnych form aktywności ruchowej wśród ludzi w różnym wieku i różnym stopniu zaawansowania.

Placówka ma w swojej ofercie wiele propozycji dla wszystkich grup wiekowych. Począwszy od maluchów – dzieci w wieku przedszkolnym, które na zajęciach taneczno-ruchowych uczą się poczucia rytmu i koordynacji ruchowej oraz poznają podstawowe kroki taneczne, poprzez dzieci i młodzież uczęszczającą na sekcję tańca współczesnego, pozwalającego na dowolność w kreowaniu ruchu, balansującego na granicy między teatrem, tańcem, performensem i sztukami wizualnymi na dorosłych parach kursu tańca towarzyskiego kończąc.

Kursy tańca dla dorosłych to zajęcia adresowane głównie do osób początkujących, które dopiero zaczynają swoją taneczną przygodę. W programie kursu podstawowego znajdują się zarówno tańce latynoamerykańskie (tj. cha cha, rumba, samba) jak i standardowe (walc angielski, walc wiedeński, tango). Zajęcia nastawione są przede wszystkim na czerpanie maksymalnej przyjemności z aktywności ruchowej.

W Klubie „Kaktus” działa również sekcja ladies latino oraz zumby. Są to zajęcia wzmacniające wszystkie grupy mięśniowe oraz poprawiające ogólną kondycję fizyczną. Zostały one stworzone w oparciu o układy choreograficzne z elementami kroków tanecznych.

Zainteresowani mogą także skorzystać z zajęć aerobiku. Są to zajęcia kierowane do osób pragnących wzmocnić swoje ciało i zwiększyć siłę mięśni. Klasyczny aerobiku polega na ćwiczeniach w rytm muzyki, a poziom trudności ćwiczeń może być różny, w zależności od grupy docelowej.

W klubie działa od wielu lat sekcja nauki gry na keyboardzie dla dzieci i młodzieży szkolnej. Z zajęć może skorzystać praktycznie każdy, kto ma czas i szczere chęci. A przede wszystkim cierpliwość, żeby doczekać się wolnego miejsca. Zajęcia mają charakter indywidualnej pracy z uczniem i są dostosowane do poziomu kursantów, którzy niejednokrotnie odnoszą sukcesy na różnych konkursach i festiwalach.

Klub „Kaktus” to również warsztaty wokalne dla młodzieży i dorosłych. Podczas zajęć instruktor zwraca szczególną uwagę na prawidłową emisję głosu, proponuje poznanie różnych technik wokalnych i dba o rozwój osobowości scenicznej. W ramach sekcji instruktor dobiera indywidualnie program nauki kształtujący warsztat wokalny, jednocześnie biorąc pod uwagę upodobania i możliwości uczestnika.

W Modelarni dzieci i młodzież może uczyć się historii w praktyce. Młodzi ludzie samodzielnie przygotowują modele i dioramy, poznają techniki wykonywania makiet, malowania figurek, rzeźbienia miniatur oraz sklejania modeli redukcyjnych.

„Kaktus” jest także świetnym organizatorem wolnego czasu dla dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych oraz wakacji. Przeróżne konkursy, quizy, zabawy, zajęcia rekreacyjno-sportowe przyciągają do klubu wiele młodych osób. Dzięki profesjonalnej i podnoszącej swój warsztat kadrze, zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem.

Zdjęcia:
Jak dojechać?
Klub Kaktus

ul. Katowicka 24
44-335 Jastrzębie-Zdrój