Placówki

Klub Kaktus

Katowicka 24
44-335, Jastrzębie-Zdrój
woj. śląskie

e-mail: klub.kaktus na mok kropka jastrzebie kropka pl
tel. 32 47 12 353

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek:11:00 - 19:00
sobota, niedziela:nieczynne

 

Klub „Kaktus” to placówka Miejskiego Ośrodka Kultury, której podstawową działalnością jest niewątpliwie nauka tańca oraz upowszechnianie różnorodnych form tanecznych wśród ludzi w różnym wieku i różnym stopniu zaawansowania. Począwszy od maluchów – dzieci w wieku przedszkolnym, które na zajęciach taneczno-ruchowych prowadzonych przez Barbarę Pieroń uczą się słuchać muzyki oraz poznają podstawowe taneczne rytmy, poprzez młodzież tańczącą breakdance i hip-hop, na dorosłych parach kursu tańca towarzyskiego kończąc.

Kursy tańca dla dzieci, młodzieży i dorosłych to zajęcia adresowane głównie do tych, którzy chcą swobodnie tańczyć na dyskotekach, przyjęciach i balach. Zajęcia prowadzone są przez Darię Pazdan.

W klubie działa od wielu lat prowadzona przez Waldemara Halfara szkółka nauki gry na keyboardzie dla dzieci i młodzieży szkolnej. Z zajęć może skorzystać praktycznie każdy, kto ma czas i szczere chęci. A przede wszystkim cierpliwość, żeby doczekać się wolnego miejsca. Zajęcia mają charakter indywidualnej pracy z uczniem i są dostosowane do poziomu kursantów, którzy niejednokrotnie odnoszą sukcesy na różnych konkursach i festiwalach.

Klub „Kaktus” to również zajęcia wokalne dla młodzieży i dorosłych prowadzone przez bardzo uzdolnioną wokalistkę Joannę Smajdor.

W Modelarni, którą prowadzi Rafał Kłujszo młodzież może uczyć się historii w praktyce. Młodzi ludzie samodzielnie przygotowują modele i dioramy, poznają techniki wykonywania makiet, malowania figurek, rzeźbienia miniatur oraz sklejania modeli redukcyjnych.

Grupa chętnych może skorzystać z zajęć aerobicu, które prowadzi Izabela Marczyńska. Korzystających z tej formy ruchu kobiet jest coraz więcej, z powodu dużej atrakcyjności zajęć i ceny.

Bartosz Krupa uczy dzieci powyżej 6 roku życia i młodzież tańca breakdance. Zdobyte umiejętności wykonywania ciekawych ewolucji tanecznych uczestnicy kursu wykorzystują podczas imprez plenerowych.

„Kaktus” jest także świetnym organizatorem wolnego czasu dla dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych oraz wakacji. Przeróżne konkursy, quizy, zabawy, zajęcia rekreacyjno-sportowe przyciągają do klubu wiele młodych osób.

Jak dojechać?
Klub Kaktus

ul. Katowicka 24
44-335 Jastrzębie-Zdrój