„Historia jastrzębskiego boksu”

od 8 września 2017 do 17 listopada 2017

„Historia jastrzębskiego boksu”

wernisaż 8 września, 17:00, Galeria Historii Miasta

Założona w 1965 r. sekcja bokserska w ciągu zaledwie dekady wspięła się na wyżyny polskiego boksu. Drużynowe Mistrzostwo Polski, Puchar Polski, około stu medali Indywidualnych Mistrzostw Polski, niezliczone medale wywalczone podczas turniejów, wreszcie medale Mistrzostw Europy i jedyny jak dotąd w polskim pięściarstwie złoty medal Mistrzostw Świata zdobyty przez Henryka Średnickiego - to tylko najważniejsze trofea wywalczone przez zawodników jastrzębskiego klubu. Wystawa ma przypomnieć o wspaniałych tradycjach i osiągnięciach jastrzębskiego pięściarstwa oraz przywrócić mu należne miejsce w świadomości mieszkańców Jastrzębia i Górnego Śląska.

Wstęp wolny.

Galeria Historii Miasta czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:0017:30