Placówki

Miejski Ośrodek Kultury

woj. śląskie

e-mail: sekretariat na mok kropka jastrzebie kropka pl
tel. 32 47-17-924, 32 4731-012

NIP: 633-10-45-666

Getin Bank S.A oddział Jastrzębie-Zdrój
68 1560 1094 0000 9050 0003 7697

Miejski Ośrodek Kultury działa w Jastrzębiu-Zdroju od 1987 roku. Powołany został do życia Uchwałą Nr 24l/169/87 Miejskiej Rady Narodowej w Jastrzębiu-Zdroju z dnia 28 kwietnia 1987 r.
Przez lata miasto rozwijało się i w odpowiedzi na rosnące potrzeby, rósł i rozwijał się Miejski Ośrodek Kultury. Zaczynaliśmy skromnie, w niewielkich wynajmowanych pomieszczeniach na ul. Opolskiej. Obecnie posiadamy lub wynajmujemy kilka placówek w różnych punktach miasta.
Tak samo jak rozwijała się nasz baza, tak samo rosła i poszerzała się nasza oferta. Poza zajęciami w działających u nas sekcjach i zespołach artystycznych organizujemy także różnorodne imprezy kulturalne: festiwale, koncerty, spektakle teatralne, konkursy, projekcje filmowe, wystawy. Ze względu na dużą różnorodność naszych propozycji cieszą się one dużym zainteresowaniem publiczności i bardzo wzbogacają możliwości spędzania czasu w naszym mieście, zarówno dla osób szukających rozrywki, jak bardziej wysublimowanych form kontaktu z szeroko pojętą sztuką.

W siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury odbywają się zajęcia:

• Studium Rysunku i Grafiki, działające w MOK-u od 2012 r. Sekcję prowadzi dr hab. Piotr Bąk – wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży od 13 roku życia oraz dorosłych;
  • Aerobik – zajęcia prowadzi Izabela Marczyńska. Brać w nich mogą udział uczestnicy od 15 roku życia;
  • Ladies Latino Fever – sekcja prowadzona przez Darię Pazdan, dla pań w wieku od 20 lat;
  • Tai-Chi – zdrowotne ćwiczenia zakorzenione w chińskiej tradycji, prowadzone przez Jolantę Gizman-Stoch. Zajęcia dla osób od 18 roku życia;
  • Taniec towarzyski dla dzieci w wieku 6-10 lat – zajęcia tańca solo, prowadzone przez Darię Pazdan;
  • Zumba – taniec łączący elementy tańców południowoamerykańskich i fitnessu dla uczestników od 15 roku życia. Sekcję prowadzi Daria Pazdan.

Użyczamy również sali do spotkania jastrzębskiego klubu „Amazonek”.

Zajęcia prowadzone są także w pozostałych placówkach Miejskiego Ośrodka Kultury: Domu Zdrojowym, Galerii Historii Miasta, klubie „Kaktus”, klubie „Metronom” oraz siedmiu świetlicach.

Jak dojechać?
Miejski Ośrodek Kultury